Pierwszy wyjazd letni za nami

Siedemnaście osób uczestniczyło w wyjeździe organizowanym przez bliżyński Zameczek – GOK na „Jarmark spalski” do Spały. Jarmark Spalski to idealne miejsce dla kolekcjonerów i zbieraczy staroci i rzeczy zabytkowych, oraz osób handlujących tego typu przedmiotami. To też raj dla osób, które kochają naturalne wyroby stworzone przez artystów rękodzielników czy wytwórców zdrowej regionalnej żywności w tym: miodów, nalewek, pieczywa, serów i przetworów owocowych.

Wyjeżdżając do Spały na jarmark możecie nie tylko kupić niesamowite rzeczy czy zjeść coś pysznego (obiad polecamy w Restauracji „Rzemiosło smaku”), ale również pochodzić po urokliwym miejscu. Możecie podjechać do odległej o 2 km Konewki, gdzie zobaczycie Bunkier – schron kolejowy mogący pomieścić cały skład pociągu, który ma długość 380 m. Odwiedźcie koniecznie Tomaszów Mazowiecki (to niedaleko). Warto przejść się Podziemną Trasą Turystyczną Groty Nagórzyckie (wejście co pół godziny, najlepiej zarezerwować bilety), zwiedzić Skansen rzeki Pilicy i zrobić mały spacer po rezerwacie „Błękitne źródła”. Za Tomaszowem na trasie do Opoczna jest znak Jeleń, należy skręcając w prawo, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zobaczycie drugi schron. Jest on nieco krótszy od tego w Konewce ma 355 m. Wejście do schronu w Konewce jest płatne. W Jeleniu wystarczy latarka.

Jeden dzień wystarczy, żeby zrobić zakupy na jarmarku, dobrze zjeść i zwiedzić pozostałe miejsca. Gorąco polecamy! Kolejny Jarmark spalski już 14 sierpnia.