Jak się bawił, jak się bawił ZA – ME – CZEK! - przeczytajcie

Pieniądze zebrane ze sprzedaży ozdób choinkowych pozwoliły nam po raz kolejny zorganizować cykl imprez i zajęć podczas ferii zimowych. Jak zawsze udział w nich był bezpłatny.

Zorganizowaliśmy trzy wyjazdy: do Jaskini Raj połączony z warsztatami w Manufakturze Karmelu w Kielcach, do Kina HELIOS na film „Doktor Dolittle”, na kręgle do Skarżyska Kam. i 10 innych zajęć z których skorzystało ok. 350 dzieci.

Dawne gry i zabawy jak zawsze cieszyły się dużą popularnością, wśród nich „Chłop”, skoki na dużej skakance, gra w kolory, Ciuciubabka (Rekin). Były i gry planszowe, które przeżywają swój renesans (Jedzie pociąg - Ameryka, Taboo, Chińczyk, 5 sekund, Eurobiznes, statki, kółko i krzyżyk). Każde spotkanie przy grach planszowych czy dawnych ruchowych trwało o wiele dłużej niż zaplanowaliśmy. Było dużo radości i emocji. Pomimo chłodnego i deszczowego dnia, ponad 50 dzieci skorzystało z konnych przejażdżek na Szogunie i Mortadeli. Dla odważnych nie bojących się zimna nie zabrakło przepysznej kiełbaski z grilla i gorącej herbatki. Na spotkanie kulinarne przybyło 40 dzieci przygotowując pieczone mini przekąski z chleba tostowego i słodkie desery. Smakowało wybornie. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarł pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Podymskiego - fruwający stolik, znikające kule, zmieniające się figury na kartach to tylko nieliczne sztuczki. Po pokazie odbyły się warsztaty podczas, których każdy mógł się nauczyć podstawowych tricków. Wszyscy wychodzili zafascynowani i podekscytowani.

Młodym teatromanom wiele radości i pozytywnych emocji dał pouczający występ Teatru MASKA z Krakowa z przedstawieniem „Prastara książnica – skarb i tajemnica”. Ferie zakończyliśmy tradycyjnym już Balem Przebierańców, na który przybyło ok. 60 dzieci w różnym wieku i przeróżnych strojach, by wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami Wybraliśmy króla (Franek) i królową (Laura) balu. To były niesamowity czas.

Tak się bawił, tak się bawił ZA - ME - CZEK - zobaczcie w galerii!!!