„ŚPIEWAJMY I GRAJMY JEZUSOWI” - WSPANIAŁY KONCERT I WYJĄTKOWI ARTYŚCI…

Tak krótko można podsumować wydarzenie kulturalne, które miało miejsce 11 stycznia br. w kościele Św. Ludwika w Bliżynie przygotowane przez nasz Zameczek.

Jak co roku uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w intencji zespołów ludowych, artystów, pracowników i działaczy kultury z Gminy Bliżyn, które odprawił ks. Marcin Wojciechowski.

Do udziału w koncercie zaprosiliśmy tak licznie działające na terenie naszej gminy zespoły oraz solistów.

Wystąpili:

Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” z Odrowążka pod batutą Izabeli Wojcierowskiej, grupa rytmiki z GOK w Bliżynie pod opieką Katarzyny Wiśniewskiej, Chór Klubu Seniora „Zawsze Młodzi z Mroczkowa” pod kierunkiem Wacława Pejasa (który później wystąpił też solo), grupa teatralno – wokalna „Bajkowa Przygoda” z „Zameczku” przygotowana przez Sebastiana Siudaka oraz zespoły ludowe: „Sobótka” przy akompaniamencie Jacka Miernika i „Kuźniczanki”, którym oprawę muzyczną na akordeonie zapewnił Adam Dziuba, schola parafialna z Odrowążka pod opieką Karoliny Gębskiej, schola „Astra Dei” z Sorbina kierowana przez Agnieszkę Więckowską, „Bliżyńska Gromada”, którą opiekują się Grażyna Kij i Halina Fidor, chór Parafii Przemienienia Pańskiego w Odrowążku, pod kierunkiem Magdaleny Góreckiej i Chór św. Ludwika z Bliżyna pod batutą Jarosława Wiśniosa.

Na zakończenie koncertu wspaniałe zameczkowe trio:

Katarzyna Wiśniewska, Piotr Kuroś, Sebastian Siudak oprócz tradycyjnych kolęd wykonało piosenkę pt. „Znak pokoju” podczas, której zebrana w świątyni publiczność trzymając się za ręce śpiewała razem   z artystami.

Koncert poprowadziła dyrektor GOK Katarzyna Skarus.