ferie2019

KursyGOK

5 stycznia – wyjątkowe popołudnie w Bliżynie

Tradycyjnie już nowy rok kulturalny rozpoczęliśmy mszą w intencji wszystkich zespołów ludowych, artystów, działaczy i pracowników kultury. „Jesteście dumą tej gminy” takimi słowami zwrócił się do zebranych w kościele św. Ludwika w Bliżynie ksiądz Łukasz. Potem padło jeszcze wiele ciepłych i pięknych słów pod adresem ludzi kultury.

Po mszy odbył się wyjątkowy koncert noworoczny pt „NIECH KOLĘDUJE Z NAMI CAŁA ZIEMIA”.

Licznie przybyłą publiczność powitała: dyrektor GOK Katarzyna Skarus

Wśród zebranych byli: poseł Marzena Okła – Drewnowicz, wicestarosta Anna Leżańska, włodarze naszej gminy:  Wójt Mariusz Walachnia, Przewodniczący rady Jacek Krzepkowski, wiceprzewodniczący Radosław Bułka oraz radni: Elżbieta Supernat, Dorota Cukrowska, Monika Gruszczyńska, Małgorzata Zep, Aneta Smulczyńska, Wiesław Gregiel, Szymon Mastalerz, Grzegorz Wróbel, Józef Dąbrowski.

Koncert noworoczny wspaniałym występem rozpoczęły młodziutkie solistki- wokalistki Nikola Stępień, Ola Połeć i dzieci z grupy rytmicznej pod opieką Katarzyny Połeć. Po czym kolejno prezentowali się: zespół ludowy Kuźniczanki pod kierunkiem Wojciecha Szczepańskiego i Adama Dziuby, dziecięcy zespół ludowy BLIŻYŃSKA GROMADA – opiekunkami są Panie Halina Fidor i Grażyna Kij, Chór Klubu Seniora w Mroczkowie,  Zespół ludowy SOBÓTKA pod kierunkiem Sławomira Miernika, Zespół ASTRA DEI z Sorbina – opiekunem jest  Agnieszka Więckowska, solista Wacław Pejas, Wokalny zespół dziecięcy  z GOK w Bliżynie – opiekun muzyczny Sebastian Siudak,  Zespół Pieśni  i Tańca Sorbin – opiekun Dariusz Figarski, zespół wokalny z GOK  w Bliżynie, w składzie: Katarzyna Połeć, Dominika Bąk, Piotr Kuroś, Sebastian Siudak .

Zwieńczeniem koncertu było już tradycyjne wykonanie przez artystów GOK wspólnie z przybyłą publicznością utworu ZNAK POKOJU.

Przystań Bliżyn 2018 - informacje