media

otwarcie

lato2020

 

 

 gryizabawy2020

 

wakacjefoto

herosi

 

logobibl

nowestale

kraszewski

 

 makrama oferta

 

Dumni z polskiego pochodzenia bo ŁĄCZY NAS BIAŁO-CZERWONA

Inaczej niż rokrocznie świętowaliśmy obchody rocznicy odzyskania Niepodległości.
Setka zobowiązuje. Bycie razem pod biało-czerwoną, śpiewanie piosenek i pieśni, które były drugim orężem w walce o niepodległość i zagrzewały do walki to idea tegorocznej imprezy. ( Pieśń dotrze wszędzie. Każdy mur rozkruszy. Dotrze w największe zakamarki duszy ).

W ten dzień listopada stawiali się wszyscy artyści działający w naszej gminie.

Dumnie i dostojnie na początku zabrzmiał hymn śpiewany przez wszystkich zgromadzonych.

Jeżeli wam się dziś wydaje, że zabić to jest prosta sprawa, dla tego który był kowalem, dla tego, który łan uprawiał... To nie nasz zawód był zabijać. Nie nasza miłość - cekaemy.... I nie byliśmy twardzi jak hartowny miecz. I nikt śmiercią nie gardził, śmierć to poważna rzecz. Tą piękną balladą Sebastian Siudak rozpoczął prezentacje artystyczne. Przedszkolaki z Mroczkowa i Bliżyna zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienko” i brawurowo „Marsz, marsz Polonia”. Dziecięca grupa rytmiczna niesamowicie wykonała „Jestem Polką i Polakiem”, a dzieci Bliżyńska Gromada „Już dopala się ogień w biwaku” i „Przybyli ułani pod okienko”. Znane i mniej znane pieśni i piosenki prezentowali: chór Klubu Seniora z Mroczkowa, zespoły ludowe: SOBÓTKA i KUŹNICZANKI, Zespół Pieśni i Tańca SORBIN, schola ASTRA DEJ z Sorbina, solista Wacław Pejas i Orkiestra PEREŁKI WINCENTEGO z Odrowążka. Poetycko patriotycznie recytowały dzieci, laureaci gminnego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej: Lena Kowalik,Julia Zagulska, Natalia Stęplowska, Mateusz Połeć, Gabrysia Łukomska, Marysia Gruszczyńska, Dagmara Cedro, Mateusz Fornal, Ewa Adamczyk.

Na koniec piosenka Wolność w wykonaniu Katarzyny Połeć, zgromadziła przy 20 metrowej biało-czerwonej wszystkich uczestników. Na twarzach trzymających flagę było widać dumę i wielkie wzruszenie – Bo wolność, to wśród mądrych ludzi żyć. Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.

Dziękujemy Wszystkim wykonawcom, opiekunom i osobom zaangażowanym
w organizację plenerowej imprezy z okazji 100 urodzin Niepodległej

Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy nas zawsze wspierają. Dzięki nim

w czasie trwania imprezy dla wszystkich serwowana była herbata, kawa i kiełbaska z grilla: Państwo Monika i Mariusz Rot – TOP MARKET z Bliżyna, Anna i Józef Leżańscy, Pan Józef Nowak – NOFAR Mroczków. Dekorację sceny wykonano dzięki pomocy Pana Pawła Książka – firma TISEREC ze Stąporkowa. Jak zwykle nieocenieni i na których pomoc zawsze możemy liczyć okazali się fachowcy od prądu: Jarosław i Radosław Bartkowski. DZIĘKUJEMY!!!!!

IMG 5994

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

dachbud

Zespoły i Kluby