wokalny

konkursdd

 

logobibl

Konkurs taneczny

 

 

 ballerina 2773494 1280

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 2020”

 

czytanie

nowestale

kraszewski

 

 makrama oferta

 

Wspaniała zabawa w Sorbinie

Ludowo, folkowo, disco – polowo nam w duszy grało pomimo deszczowej aury, podczas imprezy plenerowej na scenie letniej w Sorbinie w niedzielę 26 sierpnia. Nawet deszcz nie popsuł humorów i dobrej zabawy uczestnikom i wykonawcom. Jakby na przekór chmurom w wyjątkowy sposób prezentowały się na scenie zespoły ludowe: dziecięcy zespół ludowy Bliżyńska Gromada, Kuźniczanki, Sobótka, solista Wacław Pejas, Zespół Pieśni i Tańca Sorbin oraz zaproszeni wykonawcy: Tomasz Miernik, Bożena Zielińska i gwiazda wieczoru zespół disco-polo Modelinka i Model MT

W wyjątkowy i radosny sposób bawiła się również zgromadzona publiczność nie tylko podczas występów zespołów ale też licznych konkursów.

            W trakcie imprezy było kilka bardzo miłych akcentów. Wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia wręczył nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej dla Edwarda Orłowskiego i dziecięcego zespołu teatralnego BAJKOWA PRZYGODA.

Nagroda zostanie przeznaczona na bilety wstępu do Energylandii w Zatorze dla grupy 39 dzieci, które są członkami zespołów działających w GOK. Wyjazd już 12 września.

            Wójt wręczył również nagrody za najsmaczniejszą potrawę regionalną. Zwyciężył ks. proboszcz Aleksy Kołsut. Swą nagrodę przekazał na rzecz scholi parafialnej Astra Dei. Drugie miejsce zajęła Józefa Kulińska, a trzecie Janina Kołek, która była m.in. dekoratorem sceny. Przepiękną 13 kg dynię, która stanowiła element dekoracji Pani Janinka podarowała do Zameczku. Można ją podziwiać u nas dopóki nie zostanie wykorzystana na potrawy w ramach Studia Dobrego Smaku.

Organizatorem imprezy była gmina Bliżyn przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i pomocy OSP Sorbin, ZPiT Sorbin oraz dyrekcji SP Sorbin.

sorbin256

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

dachbud

Przystań Bliżyn 2019 - informacje

guitar 1015750 1920

Zespoły i Kluby