wianek2018

Forecast Today

Twoje IP:54.144.16.135

Yaba daba doo, czyli Dzień Dziecka w wiosce jaskiniowców

3 czerwca przed Zameczkiem odbył się piknik rodzinny ph „Między nami jaskiniowcami". Na dzieci czekało wiele atrakcji, o które jak zwykle zadbał GOK.

Przybyłych na festyn powitała dyrektor GOK Katarzyna Skarus zachęcając do udziału w zabawie, która trwała do samego wieczora.

Przy specjalnie przygotowanych na ten dzień jaskiniach z ogromnym zaangażowaniem pracowali wolontariusze, czyli NASZE WSPANIAŁE DZIECI:

- JASKINIĘ WILMY, gdzie odbywała się jazda taczką na czas zabezpieczały Maja Boruń, Amelka Boczek, Maja Kaluga, Maja Serek,

- JASKINIĘ FREDA z grą w kręgle jaskiniowe zabezpieczały Marysia Boruń, Marysia Żak, Ela Gronek, Justyna Reguła,

- W JASKINI DINO odbywało się toczenie skały pod czujnym okiem Zuzi Nowek, Julii Kopeć, Angeliki Ziarkowskiej, Zuzi Bernatek,

- JASKINIA BETTY stała się torem do jazdy jaskiniowym samochodem na czas, który liczyły Julia Bródka, Weronika Trzebińska, Basia Sułek, Ola Antoniak, Julia Pluta.

- W JASKINI BARNEYA odbywał się rzut skałą na odległość mierzoną skrupulatnie przez Marysię Nowek, Anię Lacko, Julię Wronę, Olę Wronę.

Pomiędzy konkurencjami na przygotowanej na ten dzień scenie występowali młodzi artyści.   Kolejno prezentowali się: przedszkolaki z Bliżyna w strojach kowbojskich przygotowane przez panie Izabelę Sierko, Ewelinę Dzwonkowską i Magdalenę Wesołowską.

Swoimi popisami wokalnymi zachwyciły publiczność solistki GOK przygotowane przez Sebastiana Siudaka: Oliwia Wrona, Basia Sułek, Maja Serek, Julia Wrona i Maja Kaluga.

Pięknie zaśpiewała młodziutka solistka Eliza Perkosz.

Brawa należą się dzieciakom z grupy tanecznej GOK podopiecznym

Marzanny Godlewskiej za układ taneczny Kraina lodu. Swój program zaprezentowała Bliżyńska Gromada( w dwóch odsłonach : na ludowo i nie tylko…) pod czujnym okiem pań; Grażyny Kij oraz Haliny Fidor.

Aplauz i wyrazy uznania dla dzieciaków z grupy rytmicznej w GOK pod kierunkiem Katarzyny Połeć za popisy wokalne i niezapomniany układ choreograficzny.

Zachwycali też Mali Strażacy z Wołowa, którymi zawiaduje pani Agnieszka Radek. Popis musztry i akcja ratunkowa w ich wykonaniu zapamiętamy na długooo….

Nie zabrakło też innych atrakcji. Wręczono nagrody w konkursie na najładniejsze przebranie jaskiniowca. Zwyciężyła rodzina Długoszów Ewa, Zuzia i Krzysztof, II miejsce zdobyła Marysia Boruń, III miejsce zajęła Julia Wrona.

Na dzieciaki czekały – darmowe – plac zabaw, kule wodne, malowanie twarzy (Ula Krzemińska i Magda Wydra), fotościanka Wilma i Fred, park rozrywki, przejażdżki .     Można było wziąć udział w wykopaliskach i szukać dinozaurów w piasku gdzie pilnie pracowały Oliwia Wrona, Zuzia Stopa i Agnieszka Matynia, malowanie jaj dinozaurów nadzorowały: Kamila Zygmunt,  Marysia Jóźwik i Oliwia Boczek  .

Serdecznie dziękujemy jak zwykle niezawodnym sponsorom

Przedsiębiorstwo Handlowe Edyta Janus, Monika i Mariusz Rot – sklep „Top-Market”, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Zakład Produkcyjno – Handlowo - Usługowy „Nofar” Józef Nowak z Mroczkowa, firma „Bamex” Barbara Zolbach – sklep „Biedronka” w Bliżynie, sklep ortopedyczno-medyczny „Medica” Skarżysko-Kamienna - Monika Skrobek i Łukasz Jankiewicz, OSP Bliżyn, Tomasz Pela, firma „Tiserec” ze Stąporkowa, firma „Vanax”

z Kielc, bliżyńskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego, Stowarzyszenie Fordewind  oraz Jarosław i Radosław Bartkowscy.

Gorące podziękowania dla Stefana Rota oraz Waldemara Skarusa za ich nieocenioną pomoc.

Oprawę muzyczną i akustyczną zapewnił Sebastian Siudak.

Piknikowi towarzyszyła niecodzienna wystawa lalek z kolekcji Weroniki Buczek.

Pani Weronika zachwyca nie tylko swoją pasją ale także wspaniale opowiada o zgromadzonych zbiorach.

Moc uścisków i całusów kierujemy do wolontariuszy pracujących na stanowiskach . Dziękujemy za wasze zaangażowanie i ciężką pracę przez cały upalny dzień.

Dziewczyny jesteście WIELKIE!

Wszystkim dzieciom z okazji DNIA DZIECKA pracownicy GOK w Bliżynie składają najlepsze życzenia.

czerwiec 2018

Przystań Bliżyn 2018 - informacje