pomoc

Forecast Today
12096

Twoje IP:54.156.50.71

Dzieci przybyły do Smerfnej Wioski.

Jeden z najważniejszych dla dzieci  dzień w roku, został pieczołowite, z wielkim zaangażowaniem i sercem przygotowany przez pracowników naszego Ośrodka. Dzieci i ich rodziny nie zawiodły. Wszystkich powitał Wójt gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia i dyrektor GOK Katarzyna Skarus ( na ten dzień zamieniała się w Gargamela), która wspólnie z Marzanną Godlewską ( w roli Papy Smerfa) poprowadziły imprezę. No i ruszyło. W Smerfnej Wiosce konkursy przeprowadzały Smerfy, rozdając nagrody i słodycze. Przy domku Osiłków (JustynaReguła i Ela Gronek) dzieci rzucały na odległość 2kg odważnikiem, u Ciamajdy (Kamila Zygmunt i Magda Wydra) żonglowały piłeczkami na czas, u Zgrywusów (Marysi Jóźwik, Oliwii Boczek i Karoliny Żarskiej) zdobywały punktyw rzutkach do tarczy, z Ważniakami (Maja Kaluga, Angelika Ziarkowska) i Smerfetką (Kinga Markiewicz) przechodziły z zawiązanymi oczami po równoważni, a z Pracusiami (Daria Ołub, Zuzia Bernatek i Maja Serek) zbierały smerfne jagody w worek Gargamela, który tymczasem przeprowadzał doświadczenia  fizyczne i chemiczne (samopompujący się balon, wulkan, znikający kubek i inne)  rozdając przy tym nagrody i słodycze. Kto trafił do domku Lalusiów (Ula Krzemińska i Paulina Pietrzyk) został umalowany, a u Łasucha (Basia Sułek ,Ola Antoniaki Julia Ołub) każdy mógł zrobić sobie małe co nieco – chętnych nie brakowało.

Kto nie chciał brać udziału w konkursach, korzystał z parku rozrywki (karuzele, zjeżdżalnie,trampoliny), pływał w przeźroczystych kulach w basenie wodnym czy jeździł konno – oczywiście wszystko za darmo ( tylko trzeba było odstać w kolejce). Wszyscy mogli razem  zatańczyć co jakiś czas smerfny taniec do którego układ opracowała Marzanna Godlewska. Pomiędzy konkurencjami odbywały się prezentacje: drużyny pożarniczej Mali Strażacy ze Stąporkowa – przygotowanych przez Jarosława Młodawskiego, Kamila Zielińskiego i Mariusza Barana , małych strażaków z OSP Wołów pod opieką Agnieszki Radek, dziecięcego zespołu ludowego Bliżyńska Gromada podopiecznych  Haliny Fidor i Grażyny Kij, dziecięcego zespołu tanecznego GOK prowadzonego przez Marzannę Godlewską, oraz naszych solistek przygotowanych  przez Sebastiana Siudaka, które w tym dniu nie tylko obsługiwały konkurencje ale i śpiewały (Basia Sułek,  Zuzia Bernatek, Maja Kaluga, Maja Serek, Ola Antoniak, Oliwia Wrona i Julka Wrona). Niewątpliwą atrakcją ciesząca się dużym zainteresowaniem była wystawa Weroniki Buczek ze Stąporkowa Zabawki z PRL – u w Galerii na Parterze w Zameczku przygotowaną przy współpracy Urszuli Wolskiej (uwieczniała na zdjęciach to wszystko co działo się na placu).  Pani Weronika przez ponad dwie godziny sama udzielała informacji o sobie i swojej kolekcji, która liczy ok. 300 lalek, po czym godnie ją zastąpiły nasze Panie Helenka Rot i Danusia Krzemińska. Dorośli choć na chwilę wrócili wspomnieniami do swojego dzieciństwa a dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały i czym się bawili ich dziadkowe i rodzice.

Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim którzy w nam wierzą i nas wspierają. To dzięki Wam w dużej mierze mogliśmy zrealizować to i nie tylko to przedsięwzięcie.

Oto oni: Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Monika i Mariusz Rot (Sklep Groszek w Bliżynie), Józef Nowak - Firma Tynki i Chemia Budowlana NOFAR z Mroczkowa, DACHBUD Artur Rybicki ze Stąporkowa, Prezes Wiesław Góra - Centrum Muzyczne VANAX Kielce, Jarosław Bartkowski, Radosław Bartkowski, OSP Bliżyn z Prezesem Czesławem Szmalcem i naczelnikiem Wojtkiem Gołębiewskim, OSP Wołów, OSP Stąporków, firma TISEREC Pawła Książka ze Stąporkowa, Teresa Komar, pracownicy Delikatesów Centrum z Bliżyna, Katarzyna i Łukasz Banaś – Hurtownia ALMARK ze Skarżyska-Kamiennej, MIK Ubezpieczenia – Marlena  i Krzysztof  Papuccy, PZW Koło wędkarskie z Bliżyna.

To wszystko nie udałoby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie dzieci i młodzieży z naszych zespołów artystycznych oraz ich rodziców. Dziękujemy Wam bardzo!!!!

Wszystkich, którzy byli w Smerfnej Wiosce i nie tylko zapraszamy 3 czerwcao godz. 15.00 do remizy OSP w Bliżynie gdzie na scenie odbędą się prezentacje  artystyczne naszych zespołów. Wstęp wolny - ale będą mile widziane datki na wyjazd dzieci na wycieczkę, którą zorganizujemy we wrześniu.

sierpień 2017

Przystań Bliżyn 2017 - informacje