pomoc

chmielnik

Potrawa regionalna - konkurs

woman 157177 1280 1


ludowanuta

wakacje2017

turystycznie

 

stale2016n

 makrama oferta

 

Odwiedzili nas

5545963
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ubiegły tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
7656
8619
42364
76174
267870
377269
5545963

Forecast Today
12096

5.19%
1.01%
1.07%
0.39%
0.09%
92.24%

Twoje IP:54.156.50.71

Dzieci przybyły do Smerfnej Wioski.

Jeden z najważniejszych dla dzieci  dzień w roku, został pieczołowite, z wielkim zaangażowaniem i sercem przygotowany przez pracowników naszego Ośrodka. Dzieci i ich rodziny nie zawiodły. Wszystkich powitał Wójt gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia i dyrektor GOK Katarzyna Skarus ( na ten dzień zamieniała się w Gargamela), która wspólnie z Marzanną Godlewską ( w roli Papy Smerfa) poprowadziły imprezę. No i ruszyło. W Smerfnej Wiosce konkursy przeprowadzały Smerfy, rozdając nagrody i słodycze. Przy domku Osiłków (JustynaReguła i Ela Gronek) dzieci rzucały na odległość 2kg odważnikiem, u Ciamajdy (Kamila Zygmunt i Magda Wydra) żonglowały piłeczkami na czas, u Zgrywusów (Marysi Jóźwik, Oliwii Boczek i Karoliny Żarskiej) zdobywały punktyw rzutkach do tarczy, z Ważniakami (Maja Kaluga, Angelika Ziarkowska) i Smerfetką (Kinga Markiewicz) przechodziły z zawiązanymi oczami po równoważni, a z Pracusiami (Daria Ołub, Zuzia Bernatek i Maja Serek) zbierały smerfne jagody w worek Gargamela, który tymczasem przeprowadzał doświadczenia  fizyczne i chemiczne (samopompujący się balon, wulkan, znikający kubek i inne)  rozdając przy tym nagrody i słodycze. Kto trafił do domku Lalusiów (Ula Krzemińska i Paulina Pietrzyk) został umalowany, a u Łasucha (Basia Sułek ,Ola Antoniaki Julia Ołub) każdy mógł zrobić sobie małe co nieco – chętnych nie brakowało.

IMG 9771

Kto nie chciał brać udziału w konkursach, korzystał z parku rozrywki (karuzele, zjeżdżalnie,trampoliny), pływał w przeźroczystych kulach w basenie wodnym czy jeździł konno – oczywiście wszystko za darmo ( tylko trzeba było odstać w kolejce). Wszyscy mogli razem  zatańczyć co jakiś czas smerfny taniec do którego układ opracowała Marzanna Godlewska. Pomiędzy konkurencjami odbywały się prezentacje: drużyny pożarniczej Mali Strażacy ze Stąporkowa – przygotowanych przez Jarosława Młodawskiego, Kamila Zielińskiego i Mariusza Barana , małych strażaków z OSP Wołów pod opieką Agnieszki Radek, dziecięcego zespołu ludowego Bliżyńska Gromada podopiecznych  Haliny Fidor i Grażyny Kij, dziecięcego zespołu tanecznego GOK prowadzonego przez Marzannę Godlewską, oraz naszych solistek przygotowanych  przez Sebastiana Siudaka, które w tym dniu nie tylko obsługiwały konkurencje ale i śpiewały (Basia Sułek,  Zuzia Bernatek, Maja Kaluga, Maja Serek, Ola Antoniak, Oliwia Wrona i Julka Wrona). Niewątpliwą atrakcją ciesząca się dużym zainteresowaniem była wystawa Weroniki Buczek ze Stąporkowa Zabawki z PRL – u w Galerii na Parterze w Zameczku przygotowaną przy współpracy Urszuli Wolskiej (uwieczniała na zdjęciach to wszystko co działo się na placu).  Pani Weronika przez ponad dwie godziny sama udzielała informacji o sobie i swojej kolekcji, która liczy ok. 300 lalek, po czym godnie ją zastąpiły nasze Panie Helenka Rot i Danusia Krzemińska. Dorośli choć na chwilę wrócili wspomnieniami do swojego dzieciństwa a dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały i czym się bawili ich dziadkowe i rodzice.

IMG 9708

 

Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim którzy w nam wierzą i nas wspierają. To dzięki Wam w dużej mierze mogliśmy zrealizować to i nie tylko to przedsięwzięcie.

Oto oni: Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Monika i Mariusz Rot (Sklep Groszek w Bliżynie), Józef Nowak - Firma Tynki i Chemia Budowlana NOFAR z Mroczkowa, DACHBUD Artur Rybicki ze Stąporkowa, Prezes Wiesław Góra - Centrum Muzyczne VANAX Kielce, Jarosław Bartkowski, Radosław Bartkowski, OSP Bliżyn z Prezesem Czesławem Szmalcem i naczelnikiem Wojtkiem Gołębiewskim, OSP Wołów, OSP Stąporków, firma TISEREC Pawła Książka ze Stąporkowa, Teresa Komar, pracownicy Delikatesów Centrum z Bliżyna, Katarzyna i Łukasz Banaś – Hurtownia ALMARK ze Skarżyska-Kamiennej, MIK Ubezpieczenia – Marlena  i Krzysztof  Papuccy, PZW Koło wędkarskie z Bliżyna.

To wszystko nie udałoby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie dzieci i młodzieży z naszych zespołów artystycznych oraz ich rodziców. Dziękujemy Wam bardzo!!!!

Wszystkich, którzy byli w Smerfnej Wiosce i nie tylko zapraszamy 3 czerwcao godz. 15.00 do remizy OSP w Bliżynie gdzie na scenie odbędą się prezentacje  artystyczne naszych zespołów. Wstęp wolny - ale będą mile widziane datki na wyjazd dzieci na wycieczkę, którą zorganizujemy we wrześniu.

IMG 9866

Kalendarz

sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Zapowiedzi

Brak wydarzeń

Przystań Bliżyn 2017 - informacje

guitar 1015750 1920

Nasi sponsorzy

groszek

bs

nofar

vanax

dachbud

Zespoły i Kluby