Cudze chwalicie...

nasze góry świętokrzyskie 24Trzydzieści osób uczestniczyło w rodzinnej wycieczce „Nasze Góry Świętokrzyskie, nie są wcale takie niskie” zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie.

W dniu 20 sierpnia sprzed budynku Zameczku wybrała się trzydziestoosobowa grupa mieszkańców na wycieczkę po naszych rodzimych górach. Imprezie towarzyszyło hasło „Nasze Góry Świętokrzyskie, nie są wcale takie niskie…”.

W programie wyjazdu znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie rezerwatu geologicznego Wietrznia, wizyta w najstarszym rezerwacie geologicznym Ślichowice a także zdobycie jedynej grani w Górach Świętokrzyskich – Góry Miedzianki. Niesamowitym przeżyciem dla uczestników wycieczki była wizyta w Centrum Geoedukacji znajdującym się na terenie rezerwatu Wietrznia, a w szczególności wyprawa w Kapsule 5D do wnętrza ziemi, gdzie każdy mógł zobaczyć oraz dosłownie poczuć procesy zachodzące w poszczególnych warstwach ziemi. Ciekawym doświadczeniem było także własnoręczne przygotowanie pamiątek poprzez szlifowanie skał.

         Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem i z pewnością należała do udanych, gdyż biorący w niej udział mogli poznać nasze najstarsze lecz niestety często niedoceniane góry oraz dowiedzieć się wiele na temat procesów geologicznych oraz występujących w naszym regionie minerałów.

Zapraszamy do galerii zdjęć

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

 

Zespoły i Kluby